SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wojewódzka Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kronik

Drukuj PDF

Druhny i Druhowie Kronikarze Ochotniczych Straży Pożarnych województwa mazowieckiego

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkiej Edycji XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, Konkursu na Pamiętniki, Wspomnienia, Opracowania i Relacje „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”

Ochotnicze Straże Pożarne, które chcą wziąć udział w konkursie muszą dostarczyć swoje kroniki, wraz z „kartą zgłoszenia kroniki,” w terminie do 9 sierpnia 2019 r. do Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP ul. Chłodna 3,   00-891 Warszawa.

Prosimy o dostarczenie wyłącznie dwóch tomów kroniki : tomu pierwszego, lub najbardziej interesującego w ocenie zgłaszających , oraz koniecznie ostatniego tomu kroniki.

Oceny kronik na etapie wojewódzkim dokona Jury, powołane przez Prezesa ZOW ZOSP RP . Najwyżej ocenione kroniki wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Kronik w Olsztynie w dniach 20 -22 września br.

Jednocześnie przypominamy, że według regulaminu, kronika może brać udział w konkursie ogólnopolskim co dwa lata.

Wszystkich kronikarzy, którzy zgłoszą kroniki do etapu wojewódzkiego konkursu zapraszamy na uroczyste Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Kronik, które odbędzie się 30 sierpnia br. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze ( pow. ciechanowski) przy ul. Z. Krasińskiego 9. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu finałowym w Opinogórze należy dokonać przesyłając kartę zgłoszenia do Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. mazowieckiego ul. Chłodna 3,   00-891 Warszawa lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszamy do udziału w podsumowaniu etapu wojewódzkiego również kandydatów na kronikarzy, zainteresowanych zapoznaniem się z dorobkiem doświadczonych kronikarzy oraz ich warsztatem kronikarskim.

Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 9 sierpnia 2019r.

Karta zgłoszenia kroniki

Zgłoszenie udziału w spotkaniu

Założenia Wojewódzkiego Konkursu Kronik

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności Wojewódzka Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kronik