SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PIERWSZY RATOWNIK

Drukuj PDF

logo1R                  Obraz1

PIERWSZY RATOWNIK

            Program Pierwszy Ratownik (1R) jest tworzony przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a jego celem jest stworzenie w Polsce systemu First Responder. Misją wdrożenia funkcji Pierwszy Ratownik – (polski odpowiednik First Responder) w strukturach OSP jest wykorzystanie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa obywateli.

Pierwszym Ratownikiem jest wolontariusz, wyszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy, który za pomocą aplikacji otrzymuje informacje w celu udzielania pierwszej pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia do momentu przyjazdu służb ratunkowych. Dzięki temu wzmacniamy łańcuch przeżycia oraz zwiększamy przeżywalność w poza szpitalnym Nagłym Zatrzymaniu Krążenia (NZK) oraz innych stanach nagłych, szczególnie podczas zdarzeń na terenach wiejskich, gdzie czas dojazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego jest wydłużony.

Realizując naszą misję na Mazowszu w pierwszej kolejności chcemy wykorzystać druhów z ochotniczych straży pożarnych – ratowników medycznych i ratowników KPP, a dalej WOPR, Policję i zwykłych chętnych obywateli chętnych do wstąpienia w szeregi Pierwszych Ratowników (1R).

W celu stworzenia Bazy Pierwszych Ratowników zapraszamy Druhów do wypełnienia formularza rejestracyjnego, link:

https://forms.gle/Z1SxsULgYbtod9kB9

Pomysłodawcą i inicjatorem, a jednocześnie koordynatorem krajowym Programu Pierwszy Ratownik jest Druh Marcin Fleischer z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wtórku, gm. Ostrów Wielkopolski,  powiat  ostrowski  w województwie wielkopolskim.

Koordynatorem Programu Pierwszy Ratownik w województwie  mazowieckim jest:

  1. Druh Tomasz Drapiński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu, gm. Błonie w powiecie warszawskim zachodnim. Adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  2. Druh Norbert Marcula z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie, gm. Skaryszew, w powiecie radomskim.  Adres e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  .

Zapraszamy  do obserwowania fanpage Pierwszy Ratownik na Facebooku, gdzie na bieżąco będą pojawiały się dalsze informacje dotyczące rozwoju programu.

Link do Profilu FB:   https://www.facebook.com/profile.php?id=100087049448759

Program Pierwszy Ratownik ULOTKA A5 (2) (1)-1  Program Pierwszy Ratownik ULOTKA A5 (2) (1)-2

Ulotka PIERWSZY RATOWNIK do pobrania 


NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności PIERWSZY RATOWNIK