SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strażak Miesiąca Lipca 2020 r.

Drukuj PDF

Kapituła Konkursu „Strażak Roku Województwa Mazowieckiego” przyznała tytuł „Strażaka Miesiąca Lipca 2020 roku” druhowi Mateuszowi Krawczykowi z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Falentach ( gmina Raszyn, powiat pruszkowski ). Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 29 września 2020r. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie.
Gośćmi wicemarszałka Rafała Rajkowskiego byli obok laureata i jego mamy, Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba, członek prezydium zarządu wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego druh Jacek Gromek oraz naczelnik OSP w Falentach. Odpowiedzialna i dojrzała postawa Mateusza Krawczyka, który jest uczniem Szkoły Podstawowej w Raszynie została wyróżniona i doceniona. Zdobyte umiejętności i ukształtowana postawa w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP w Falentach przyczyniły się do udzielenia właściwej pomocy poszkodowanemu w wypadku kierowcy.
Zdarzenie, w którym wykazał się odpowiedzialną postawą druh Mateusz miało miejsce 23 lipca br. w Falentach. Był to wypadek drogowy w, którym wskutek zasłabnięcia kierowcy samochód dostawczy uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie przewrócił się na bok. Mieszkający w pobliżu Mateusz Krawczyk wspólnie z sąsiadem podjął działania ratownicze. Polegały one na ustaleniu stanu kierowcy oraz pomocy w wydostaniu się z przewróconego pojazdu. Wezwał także służby ratownicze oraz do czasu ich przybycia monitorował stan poszkodowanego i zapewniał mu wsparcie.
Nagrody i upominki dla młodego adepta ochotniczego pożarnictwa ufundowali : Marszałek Województwa Mazowieckiego, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Wytwórnia Umundurowania Strażackiego oraz Wójt Gminy Raszyn.
Życzymy Druhowi Mateuszowi kontynuowania zainteresowań oraz rozwijania umiejętności strażaka i ratownika.

Zdjęcia

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności Strażak Miesiąca Lipca 2020 r.