SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

APEL O WSPARCIE DLA DH ŁUKASZA SITNIKA

Drukuj PDF

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Mazowieckiego zwraca się z prośbą o pomoc w walce o zdrowie naszego kolegi Łukasza Sitnika.

Łukasz ma 40 lat jest kochającym mężem, tatą trójki dzieci (Marysi – 13 lat, Antosia – 10 lat, który w tym roku w maju przystąpił do pierwszej Komunii Świętej, oraz Helenki – 6lat). Ponadto Łukasz to kochający syn, brat, wspaniały przyjaciel oraz dobry i pomocny człowiekiem.
Łukasz należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Podwierzbiu, w swojej rodzinnej miejscowości. Od 20 lat brał w niej czynny udział pomagając, gdy była taka potrzeba.  
24 kwietnia 2024 roku życie Łukasza i jego rodziny zmieniło się nieodwracalnie.  Tego dnia Łukasz trafił do Szpitala Klinicznego w Warszawie z podejrzeniem udaru niedokrwiennego. Zaczęła się diagnoza, strach i wielka niewiadoma. Lekarze stwierdzili rozległy udar spowodowany rozwarstwieniem tętnicy szyjnej. Konieczna była operacja ratująca życie Łukasza, po której zapadł w śpiączkę. Po ciężkich 3 tygodniach lekarze postanowili odstawić leki i spróbować wybudzić Łukasza. To był dzień pełen emocji - strachu oraz niepewności, ale była Wiara i nadzieja! (tak ten dzień opisuje Iwona – żona Łukasza).
Łukasz przywitał żonę i lekarzy otwartym okiem, nawet udało mu się nim wodzić. Czasem uda mu się poruszyć kończynami. To jest ogromny Sukces! Teraz najważniejszy jest czas. Łukasza czeka długoterminowa, bardzo kosztowna rehabilitacja, którą musi zacząć jak najszybciej.
W ostatnich dniach Łukasz został przeniesiony do Ośrodka rehabilitacyjnego. Pobyt w ośrodku to koszt ok. 27 tysięcy miesięcznie, a takiej rehabilitacji będzie potrzebował na chwilę obecną ciągle. Roczny koszt rehabilitacji to ponad 300 tysięcy złotych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Łukasza w powrocie do zdrowia, prosimy o pomoc.
Mamy nadzieję i marzymy o tym, że pewnego dnia Łukasz wróci do domu do żony i ukochanych dzieci i będą mogli prowadzić choć trochę normalne życie. 
Chcąc pomóc naszemu Koledze i Jego Rodzinie szukamy pomocy wszędzie tam, gdzie jest choć cień szansy, że nasza prośba spotka się z życzliwością i zrozumieniem.

NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności APEL O WSPARCIE DLA DH ŁUKASZA SITNIKA